سه شنبه 24 تیر 1399
سه شنبه 24 تیر 1399
چهار شنبه 07 فروردین 1398
کد خبر: 2990
تعداد بازدید: 400

50 خانه بوم گردی در دزفول آماده بازدید گردشگران نوروزی است

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول با اشاره به استقبال گردشگران از جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهرستان گفت: 50 خانه بوم گردی در دزفول آماده بازدید گردشگران نوروزی است.

حجت اله آریایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اغلب این خانه ها در بافت قدیم دزفول واقع شده اند، افزود: این خانه های بوم گردی با هدف استفاده گردشگران از بافت باستانی توسط مالکان و با نظارت میراث فرهنگی به علاقه مندان اجاره داده می شوند.
وی اضافه کرد: علاوه بر خانه های بوم گردی، خانه های تاریخی مانند سوزنگر و قلقچی که مربوط به دوره های مختلف تاریخی چون صفویه، قاجاریه و پهلوی هستند، نیز آماده بازدید علاقه مندان هستند.
وی با اشاره به تعداد گردشگران نوروزی در دزفول گفت: 196 هزار و 645 نفر از تاریخ 28 اسفندماه تا ششم فروردین ماه در هتل ها، خانه های تاریخی و بوستان های دزفول اقامت داشتند و در این مدت 282 هزار و 170 نفر از جاذبه های تاریخی، اماکن تفریحی و گردشگری شهرستان دیدن کردند.
قرار گرفتن بافت تاریخی دزفول در کنار چشم اندازی زیبا از رودخانه دز، پل ساسانی و آسیاب های آبی مناظری منحصربفرد در ذهن گردشگران تداعی می کند.
شهرستان دزفول با داشتن جاذبه های منحصربفرد تاریخی و طبیعی، سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب