جمعه 24 مرداد 1399
جمعه 24 مرداد 1399
شنبه 10 فروردین 1398
کد خبر: 3003
تعداد بازدید: 815

بیش از 192هزار گردشگر از شهرستان اندیکا دیدن کردند

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اندیکا گفت: بیش از 192 هزار گردشگر و میهمان نوروزی از اول فروردین تاکنون از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

 

نبی ا... باقری نسب روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این گردشگران از جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی،سدها و نیروگاه های برق آبی، صنایع دستی و دیگر جاذبه های این شهرستان دیدن کردند.
وی افزود: 162هزار و 50 نفر از این گردشگران در مکان های مختلف از جمله مدارس و مجتمع های گردشگری این شهرستان اقامت کردند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اندیکا با اشاره به اینکه در چهار فصل سال می توان به این شهرستان سفر کرد ادامه داد:با توجه به سیلاب هفته گذشته و سامانه بارشی فعلی به گردشگرانی که قصد سفر به اندیکا را دارند توصیه می شود پس از عادی شدن شرایط به این شهرستان سفر کنند.
به گزارش ایرنا شهرستان اندیکا یکی از شهرستان‌های شمالی استان خوزستان است.
این شهرستان از شمال غرب به لالی از شمال به سردشت دزفول،از شمال و شمال شرق به استان چهارمحال و بختیاری از مشرق به ایذه و از جنوب به مسجدسلیمان محدود می‌شود.
شهرستان اندیکا با داشتن آثار تاریخی، بقاع متبرکه، طبیعت بکر، کوه های به برف نشسته ، جنگل های انبوه و چشمه ها و رودخانه های خروشان در چهار فصل سال پذیرای گردشگران و دوستداران طبیعت است.
این شهرستان شهرستان دارای 700 محوطه تاریخی از دوره های مختلف و بیش از 48 اثر ثبت ملی است.
منطقه گردشگری شیمبار، تاراز، سوسن سرخاب، امامزاده بابا احمد، امام زاده عبداله قطب الدین، دژ اسدخان، آبشار موری، للر، کتک، بابازاهد چلو ، سد شهید عباسپور و گدار از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهرستان اندیکا هستند.
اندیکا با مرکزیت شهر کوچک قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود 80 هزار نفر و مساحت 2هزار و 300 کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است.

 

98/1/10آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب