جمعه 24 مرداد 1399
جمعه 24 مرداد 1399
شنبه 15 تیر 1398
کد خبر: 3110
تعداد بازدید: 225

خوزستان می‎تواند مینیاتوری از تمام ایران باشد

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به این‌که خوزستان یکی از استان‎های گردشگرپذیر کشور است، گفت: هم‎اکنون در نقاط مختلف خوزستان شاهد آب و هوای بسیار متفاوتی هستیم و این استان را می‎توان از نظر جاذبه‎های متنوع گردشگری، به عنوان مینیاتوری از کشور معرفی کرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، غلام شجاعی در خلال نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز درخصوص اهداف حضور در این نمایشگاه، عنوان کرد: معرفی جاذبه‎های گردشگری خوزستان به عموم مردم و جدب سرمایه‎گذار و گردشگر، اهداف اصلی حضور در نمایشگاه تبریز هستند. 
 
او در ادامه تأکید کرد: بخش خصوصی این استان نیز حضور خوبی در نمایشگاه تبریز دارد و علاوه بر هتل نیشکر این استان، برخی از هنرمندان صنایع دستی خوزستان نیز به صورت مستقل در نمایشگاه شرکت کرده‎اند. 
 
شجاعی با اشاره به هنرمندان صنایع دستی خوزستان که در نمایشگاه تبریز حضور دارند افزود: خانم بوریگ در رشته کپوبافی، خانم عطارشوشتری در رشته مینای سفال و آقای بهرامی در رشته گلیم‎بافی به نمایندگی از صنعتگران خوزستانی در این نمایشگاه شرکت کرده‎اند.
 
وی با بیان این‎که برخی از صنایع دستی استان به صورت بروشور و نمونه زنده در غرفه میراث فرهنگی خوزستان عرضه شده‎اند، تصریح کرد: مزارع نیشکر نیز می‎تواند به عنوان یکی از جاذبه‎های خاص گردشگری استان خوزستان مطرح شود.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با دعوت از حضور گردشگران در استان، خاطرنشان کرد: امسال تالاب‎های استان خوزستان پرآب شده‎اند و حتی یک روز نیز گرد و غبار نداشته‎ایم. 
 
گفتنی است، نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری  که از 11 تیرماه آغاز به کار کرده تا ساعت 22 امشب ۱۵ تیر ۹۸ در محل دائم نمایشگاه‎های بین‎المللی تبریز در معرض دید، متخصصان، علاقمندان و عموم مردم خواهد بود.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب