سه شنبه 6 خرداد 1399
سه شنبه 6 خرداد 1399
یک شنبه 21 مهر 1398
کد خبر: 3300
تعداد بازدید: 175

خدمت‌رسانی موکب‌ها به زائران تا پنج روز پس از اربعین ادامه دارد

دبیر ستاد اربعین استان خوزستان گفت: تمهیدات لازم برای ادامه خدمات‌رسانی موکب ها تا پنج روز پس از پایان مراسم اربعین انجام شده بنابراین زائران در این خصوص نگرانی نداشته باشند.
 

رضا نجاتی‌پور اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته با مسئولان عراقی درحال حاضر هیچ مشکلی در بحث اعزام و ورود زائران به کشور وجود ندارد.

وی به مسافران و زائران توصیه کرد: به منظور جلوگیری از برخورد با تراکم جمعیت، مدت زمان حضور خود در کشور عراق را کاهش دهند، زائران در راه بازگشت به مقصدهای خود عجله نکنند تا به سلامت به مقصد برسند.

وی ادامه داد: از ابتدای ماه صفر تا بامداد یکشنبه ۹۰۰هزار زائر از مرزهای شلمچه و چذابه به کشور عراق سفر کرده اند، از این تعداد حدود ۲۸۰ هزارنفر از مرز چذابه و حدود ۶۲۰ هزار زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات رفته اند، در همین مدت ۲۰۰ هزار زائر نیز از مرزهای یاد شده وارد کشور شده اند.

نجاتی‌پور با اشاره به اینکه تاکنون ۴۰ هزار زائر تبعه خارجی از طریق مرز شلمچه راهی کشور عراق شده‌اند، گفت: تمام امکانات برای اعزام زائران از طریق مرزهای خوزستان فراهم است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 دبیر ستاد اربعین استان خوزستان گفت: با حضور ماموران راهنمایی و رانندگی میزان تصادفات جاده ای در استان خوزستان به حداقل رسیده و بیشتر تصادفات امسال کشور عراق نیز به دلیل ضعف زیرساخت های جاده ای این کشور بوده است.

بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و نیز تقویم عراق ، ۲۷مهر روز اربعین است. آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب