سه شنبه 6 خرداد 1399
سه شنبه 6 خرداد 1399
پنج شنبه 25 مهر 1398
کد خبر: 3312
تعداد بازدید: 236

تردد زائران از مرز شلمچه به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسید

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ تردد زائر در مرز شلمچه ثبت شده است گفت: این آمار روزانه در حال افزایش است.
 

کورش مودت روز پنجشنبه در نشست ستاد اربعین با حضور وزیر کشور در فرمانداری این شهر افزود: ۵۰ گیت برای عبور زائران اربعین در مرز شلمچه شبانه روز فعالیت دارند ضمن اینکه برای آسان شدن تردد زائران به ویژه زائران خارجی ۱۲ گیت گذرنامه اضافه شد.

وی اظهار داشت: در این مدت ۲۷ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ ۸۰ هکتاری شلمچه پارک شده این درحالی است مجموع خودروهای پارک شده در سال گذشته ۱۷ هزار دستگاه خودرو بود.

وی به مشکلات شلمچه عراق برای تردد زائران اربعین به سمت بصره و نجف اشرف اشاره کرد و گفت: ازدحام جمعیت زائران و کمبود اتوبوس موجب ترافیک سنگین در مسیر  ۱۲ کیلومتری شلمچه عراق تا تنومه شد که با تامین اتوبوس این مشکل برطرف شده است.

فرماندار خرمشهر به تامین سه میلیون بطری آب بسته بندی شده برای زائران اربعین در شلمچه عراق اشاره کرد و گفت: مرز شلمچه نیز مشکل کمبود آب آشامیدنی دارد و با توجه به جمعیت زائران اربعین که هر سال نیز بر تعداد آنها افزوده می شود باید نسبت به احداث شبکه آبرسانی اختصاصی به شلمچه  فکر اساسی کرد.

وی تامین روشنایی ۱۱ کیلومتر مسیر خرمشهر تا مرز شلمچه همچنین تامین برق ۴۰۰ موکب مستقر در این مسیر را یادآور شد و گفت:  با توجه به اینکه پارکینگ شلمچه در حال توسعه است نیاز است اعتباری برای زیر سازی و آسفالت این پارکینگ به وسعت ۹۰ هکتار اختصاص یابد.

مودت گفت: برای تسریع در انتقال زائران بازگشته از سفر کربلا از مرز شلمچه به شهرهای مختلف کشور بیش از ۷۰۰ دستگاه  اتوبوس وارد عمل شده اند.

با نزدیک شدن به روز اربعین موج دوم حرکت زائران از مرزهای شلمچه و چذابه آغاز شده است.

 در مرز شلمچه ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت تا پایانه شلمچه به زائران خدمات رسانی می کنند.

 شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب