جمعه 13 تیر 1399
جمعه 13 تیر 1399
شنبه 03 خرداد 1399
کد خبر: 3687
تعداد بازدید: 82

پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان بمناسبت سـالروز آزادسـازی خرمشهر

nonhighslide
سیدحکمت اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان طی پیامی سالروز شکوهمند آزادسازی خرمشهر قهرمان را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان متن پیام بدین شرح است:

آزادی خرمشهر نظام نوپای جمهوری اسلامی را تثبیت و هیمنه ابرقدرت ها را درهم کوبید، شجاعت و ایستادگی فرزندان روح الله باعث به زانو درآوردن بیش از ۸۰ کشوری شد که بصورت رسمی و غیر رسمی از رژیم بعثی حمایت می کردند.

 

با آغازجنگ، ایران از هرگونه حمایت خارجی بی نصیب بود ولی رژیم بعثی عراق با پشتیبانی های جهانی وارد جنگ با ایران شده بود.

آمریکا اصلی ترین حامی صدام درجنگ بود که علاوه برآن برزیل، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، بلژیک، فرانسه، آلمان، شوروی، اردن، کویت، امارات، مصر، سودان، یمن، بحرین، عمان، مراکش، الجزایر، لیبی و سومالی از آن حمایت میکردند، اما شجاعت و همدلی فرزندانبنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی امام خمینی(ره) باعث شد تا هیمنه رژیم بعثی و ۸۰ کشور حامی آن درهم شکسته شود.

اما حماسه آزاد سازی خرمشهر در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران رویداد افتخار آفرینی است که همچون ستاره های پر فروغ در آسمان اقتدار و سر بلندی کشور عزیزمان می‌درخشد.

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، روز غرور ملی و بزرگداشت همت ملتی آزاده است که ندای رهبر خویش را لبیک گفته و برای دفاع از دین و میهن خویش تا پای جان ایستادگی کردند.

 این روز بزرگ هر ساله یاد آور ایثار و مقاومت دلیر مردان و شیر زنانی است که با نثار جان خویش، غرور و غیرت ایرانی را به رخ کشیدند و برای همیشه بد خواهان و دشمنان انقلاب را از تعرض به خاک پاک ایران اسلامی مأیوس و نا امید کردند.

اینجانب سالروز آزاد سازی خرمشهر را به تمامی هموطنان سرافراز به ویژه مردم شهیدپرور خوزستان تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهیدان، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و از خداوند متعال می خواهم یاریمان کند تا در سایه اتحاد و همدلی و ترویج  فرهنگ ارزشمند ایثار و مقاومت در حفظ دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی موفق، سربلند و پیروز باشیم.
 

سید حکمت اله موسوی
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری، صنایع دستی استان خوزستانآرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب