آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
یک شنبه 06 مهر 1399
کد خبر: 3886
تعداد بازدید: 199

در پیام سیدحکمت‌اله موسوی تصریح شد

جهانگردی و توریسم فرصت منحصربه ‌فردی برای توسعه روستایی است

nonhighslide
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان در پیامی به مناسبت روز جهانی گردشگری، فرارسیدن این روز را به علاقمندان و فعالان این حوزه تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در پیام سیدحکمت‌اله موسوی آمده است: «جهانگردی و توریسم فرصت منحصربه ‌فردی برای همه ما است تا با همکاری یکدیگر نقش سفر و گردشگری را به‌عنوان یک فعالیت بزرگ بشر در قرن بیست‌ویکم در ایجاد آینده‌ای بهتر برای مردم، سیاره، صلح و رفاه ترفیع دهیم.
 
 امروزه صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان پس از مواد شیمیایی و سوخت است که امید، رفاه و درک متقابل را برای بسیاری از زندگی‌ها در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد و بدون شک گردشگری به عنوان یک صنعت سودآور جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی در کشوری مثل ایران است.
 
شعار امسال روز جهانی گردشگری، "گردشگری و توسعه روستایی" است؛ باید در نظر داشت جهانگردی و توریسم فرصت منحصر به‌‌فردی نیز برای توسعه روستایی است. این درحالی است که برای بسیاری از جوامع روستایی، گردشگری به معنای فرصت توانمندسازی اقتصادی برای زنان و جوانان و همچنین ساکنین بومی و محلی است. گردشگری به جوامع روستایی محافظت و ارتقای محیط طبیعی و فرهنگ و صیانت از میراث خود را یادآوری می‌کند و از این رهگذار، گردشگران نیز این امکان را می‌یابند تا از تجربیات بی نظیر خود لذت ببرند.
 
باوجود همه این‌ها به‌دلیل بروز سیلاب در فروردین ۹۸ و شیوع بیماری کرونا در اسفندماه همین سال که همچنان نیز ادامه دارد، شاهد رکودی ناخواسته در صنعت گردشگری کشور بودیم که از همین‌رو باید برنامه ریزی کرد که چطور می‌توان با وجود این ویروس سفر کرد و اقتصاد گردشگری را نیز نجات داد.
 
اینجانب فرارسیدن 27 سپتامبر روز جهانی گردشگری و تلاقی آن با هفته دفاع مقدس را به همه فعالان، ذی‌نفعان، علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان این حوزه فراگیر تبریک می‌گویم و فردایی روشن‌تر را برای صنعت گردشگری کشور و استان زرخیز خوزستان آرزومندم.
 
در پایان همواره به یاد داشته باشیم، بیش از هر زمانی که سفر می‌کنیم و به هر کجا که سفر می‌کنیم، به طبیعت احترام بگذاریم، به فرهنگ احترام بگذاریم و به میزبان خود احترام بگذاریم.»
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب