آخرین به روز رسانی: جمعه 21 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: جمعه 21 مرداد 1401
سه شنبه 26 مرداد 1400
کد خبر: 4343
تعداد بازدید: 226

معرفی سکاندار جدید برای اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بهبهان

nonhighslide
در حکمی از سوی سیدحکمت‌اله موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سکاندار جدید اداره میراث‌فرهنگی شهرستان بهبهان معرفی شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، براساس این حکم، مسعود صحراگرد به عنوان سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بهبهان انتخاب و معرفی شد.
 
صحراگرد متولد 1359 و دارای مدرک کارشناسی‌ارشد رشته فیزیولوژی است. وی در هشت سال اخیر به عنوان مسئول پایگاه حفاظت میراث‌فرهنگی بهبهان فعالیت می‌کرد و قبل‌تر از آن نیز به مدت دو سال به عنوان کارشناس در پایگاه پژوهشی ارجان مشغول به کار بود.
 
پیش از صحراگرد، کُبری ابوعلی از دی‌ماه 1395 به عنوان رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بهبهان فعالیت می‌کرد.
 
درخور ذکر است، بهبهان يكی از قديمی‏ترين شهرهای خوزستان است كه قدمت آن به هزاره دوم پيش از ميلاد برمی‏گردد. آن‌چه که امروزه براساس تحقیقات باستان‌شناسی در رابطه با پیشینه‌ تاریخی بهبهان می‌توان گفت آن است که بهبهان شهری است که همگام با ارگان یکی از نقاط تمدن‌خیز منطقه شمرده می‌شده و آثار باستانی موجود در آن نشان از شهری با تمدن غنی دارد. سنگ‌های آسیاب کشف‌شده در محله‌ی "سلطان‌محراب" بهبهان پس از تحقیقات سن‌شناسی و کربن ۱۴، قدمتی ۷ هزار ساله را به این شهرستان نسبت داد که با انجام تحقیقات بیشتر در اطراف این شهرستان در تابستان ۱۳۹۴ و آثاری که در ناحیه‌ " گیوه‌پا" در نزدیکی بهبهان به‌دست آمد، پیشینه‌ی تاریخی این منطقه را 9هزار سال برآورد کرده‌اند.
 
شهرستان بهبهان که در جنوب شرق خوزستان قرار دارد، با دارا بودن چند منطقه نمونه گردشگری، یکی از قطب‌‌های گردشگری استان نیز محسوب می‌شود.


طراحی و پیاده سازی: راد وب