آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1402
کد خبر: 5501
تعداد بازدید: 143

همزمان با ورود رئیس‌جمهور

معاون صنایع‌دستی وزیر میراث‌فرهنگی وارد خوزستان شد

همزمان با سفر رئیس‌جمهور به خوزستان در دور دوم سفرهای استانی، معاون صنایع‌‌دستی و هنرهای سنتی کشور به‌عنوان نماینده تا‌م‌الإختیار وزیر میراث‌فرهنگی برای بررسی و رسیدگی به مشکلات مردم در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وارد استان شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، مریم جلالی شب گذشته (ششم اردیبهشت‌ماه 1402) از راه فرودگاه بین‌المللی اهواز وارد خوزستان شد و صبح امروز (هفتم اردیبهشت‌ماه) و از ساعتی پیش وارد شهرستان ایذه شد.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی در بدو ورود به شهرستان ایذه اطهار کرد: خوزستان از نظر برخورداری از پایگاه‌های راهیان نور و فضاهایی که دارد این قابلیت را دارا است که برای صنایع‌دستی کل کشور ویترین باشد.

او خاطرنشان کرد: استان خوزستان ببه دلیل مجاورت با کشورهای خارجی و مرزی بودن و از طرف دیگر قابلیت‌های فوق‌العاده و تنوع صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی می‌تواند ظرفیت‌های بالقوه زیادی را فعال کند؛ به علاوه ظرفیت‌های بالفعلی نیز از حیث مشتریان صنایع‌دستی و حضور بازارچه‌های مرزی دارد.

جلالی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان خوزستان گفت: براساس تقسیم کاری قرار شده ما از حوزه شرق استان خوزستان شامل شهرهای ایذه، باغملک و... دیداری داشته باشیم.

او ادامه داد: همچنین به خاطر اینکه کپوبافی دزفول در فهرست ثبت شهر ‌جهانی صنایع‌دستی قرار گرفته از این شهر هم دیدن خواهیم کرد.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی به شهر شادگان هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به اعتبارات ویژه‌ای که برای شادگان در نظر گرفته شده امیدواریم قابلیت‌های این شهر در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی بالفعل شود.

او افزود: قرار بر این شده که همه طرح‌های بزرگی که در حوزه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی وجود دارد منجر به هم‌افزایی صنایع‌دستی و هنرمندان صنایع‌دستی همه ایران شود.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب