آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 مهر 1402
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 مهر 1402
سه شنبه 19 اردیبهشت 1402
کد خبر: 5539
تعداد بازدید: 87

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد

نخستین همایش ملی گردشگری جنگ در خرمشهر برگزار می‌شود

nonhighslide
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر از برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری جنگ دفاع‌مقدس در خرمشهر خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سجاد پاک‌گهر 19 اردیبهشت‌ماه 1402 ضمن یادآوری رشادت‌ها، دلاوری‌ها و جانفشانی مردان و زنانی که در راه پاسداری از کیان وطن، جان و هستی خود را فدای پاسداری از ایران عزیز کردند، گفت: جنگ تحمیلی یکی از رویدادهای ماندگار در تاریخ معاصر و سندی معتبر از شهادت طلبی قهرمانان وطن در تاریخ انقلاب اسلامی است که در بندبند آن خاطرات تلخ و شیرین بسیاری به ثبت رسیده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر افزود: در راستای ثبت حماسه‌ها و رشادت‌های این دوران ماندگار از تاریخ کشورمان، با همکاری مشترک مرکز فرهنگی دفاع‌مقدس، سازمان منطقه‌آزاد اروند و ادارات میراث‌‎فرهنگی خرمشهر و آبادان و باحضور متخصصان حوزه گردشگری، برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری جنگ (دفاع‌مقدس) در دستور کار اجرا قرار گرفته شده است.

او با اشاره به تشکیل دبیرخانه این همایش در مرکز فرهنگی دفاع‌مقدس خرمشهر و رونمایی از فراخوان، پوستر و روزشمار و نیز معرفی محورهای موردنظر این رویداد فرهنگی در آتیه‌ای نزدیک، گفت: پس از پایان جنگ، بسیاری از هموطنانمان به‌منظور بازدید از مناطق جنگی و عملیاتی و مشاهده مکان‌رویدادهای مهم این دوران، هرسال و به شکل قابل توجهی به مناطق عملیاتی مراجعه می‌کنند و از نزدیک با بخش مهمی از تاریخ معاصر آشنا و به واکاوی این دوران مقدس می‌پردازند.

پاک‌گهر ادامه داد: با گسترش این بازدیدها پس از چهار دهه، هرسال، گردشگران بی‌شماری از داخل و خارج از کشور راهی این مناطق می‌شوند که تداوم همین روند با عنوان گردشگری دفاع‌مقدس (جنگ) ممکن است ضمن تجدید خاطره و حفظ ارزش‌های این دوران مقدس، از این قابلیت در راستای توسعه اقتصادی نیز استفاده کرد.

او افزود: رسیدن به این امکان، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است که یکی از همین برنامه‌ریزی ها، برگزاری همایش ملی گردشگری جنگ است که به‌زودی در خرمشهر به مرحله اجرا خواهد رسید.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر خاطرنشان کرد: مقررات این همایش، همزمان با هفته گردشگری و دفاع‌مقدس در اواخر شهریورماه 1402 اعلام خواهد شد.


طراحی و پیاده سازی: راد وب