آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
یک شنبه 21 آبان 1402
کد خبر: 5921
تعداد بازدید: 22

طی یکسال گذشته اتفاق افتاد

رشد 2 درصدی جا‌به‌جایی مسافر در راه‌آهن زاگرس

مدیرکل راه آهن زاگرس گفت: ۲۲۸ هزار و ۹۱۳ مسافر در ابتدای امسال تاکنون در این پایانه ریلی جابه‌جا شدند.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، حسن زیودار در تشریح آمار جابه‌جایی مسافر در راه‌آهن زاگرس گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۲۲۸ هزار و ۹۱۳ مسافر در این پایانه ریلی جابه جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که این رقم ۲۲۳ هزار و ۶۳۱ نفر بوده است، رشد دو درصدی نشان می‌دهد.
 
مدیرکل راه‌آهن زاگرس افزود: تعداد مسافران در هفت ماه امسال به وسیله سه‌هزار و ۳۸۹ رام قطار و در هفت ماه پارسال به وسیله سه‌هزار و ۴۴۶ رام قطار جابه‌جا شده‌اند.
 
او نفرکیلومتر ثبت‌شده از ابتدای امسال تا پایان مهرماه را ۴۴ میلیون و ۸۰۶ هزار کیلومتر اعلام کرد و ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۴۲ میلیون و ۶۶۴ هزار کیلومتر بوده است، رشد پنج درصدی نشان می‌دهد.
 
راه‌آهن زاگرس، یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است که اداره راه‌آهن زاگرس، مأموریت بهره‌برداری از شبکه و تجهیزات آن به منظور ارائه خدمات حمل و نقل بار در شبکه ریلی و همچنین حفاظت از حریم خطوط و ایستگاه‌های حوزه استحفاظی شوشتر و هفت‌تپه تا تنگ هفت استان لرستان به طول ۲۲۵ کیلومتر و با محوریت ایستگاه تشکیلاتی اندیمشک را برعهده دارد.
 
راه‌آهن ناحیه زاگرس به دلیل تلاقی کوه‌های زاگرس با جلگه خوزستان و پل ارتباطی به بنادر خرمشهر، آبادان، بندر امام خمینی، ماهشهر و خلیج‌فارس از اهمیت بالایی در خطوط ریلی کشور برخوردار است و نقش مهمی در جابه‌جایی بار و مسافر به تهران و مناطق مرکزی کشور دارد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب