آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
چهار شنبه 04 بهمن 1402
کد خبر: 6047
تعداد بازدید: 69

توسط کتابخانه اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان انجام شد

اهدای ۱۰۰ جلد کتاب به کتابخانه پایگاه ملی ارجان و چگاسفلی

معاون توسعه‌مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان از اهدای ۱۰۰ جلد کتاب تخصصی به کتابخانه پایگاه ملی ارجان و چگاسفلی خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سیداحسان طباطبائی با اشاره به اهدای ۱۰۰ جلد کتاب تخصصی به کتابخانه پایگاه ارجان و چگاسفلی گفت: این تعداد کتاب در حوزه‌های باستان‌شناسی، متون باستانی، گویش‌شناسی، مرمت اشیاء و ابنیه تاریخی، اسطوره‌شناسی، سکه‌شناسی، تاریخ، شهرسازی و مدیریت میراث و زبان‌های خارجه و... هستند که با هدف توسعه‌ فرهنگ کتابخوانی و غنی‌سازی کتابخانه پایگاه یادشده اهدا شدند.

معاون توسعه‌مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان افزود: این کتاب‌ها با هماهنگی و پیگیری منصور بزرگمهر مسئول کتابخانه اداره‌کل و کبری ابوعلی مدیر پایگاه ارجان و چگاسفلی، از کتابخانه اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان به پایگاه یادشده پیشکش شدند.

او اظهار کرد: اهدای کتاب یک فرهنگ حسنه است و این اقدام ضمن کمک به غنی‌تر شدن منابع کتابخانه‌های شهرستان در حوزه‌های گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی، موجب ترویج این فرهنگ در سطح استان می‌شود. از همین‌رو، پیش از این نیز در رویدادی مشابه حدود ۱۰۰ جلد کتاب در زمان مدیر سابق پایگاه میراث‌جهانی شوش به پایگاه یادشده اهداء شد. همچنین، با پیگیری مسئول کتابخانه اداره‌کل و علی بویری رئیس میراث‌فرهنگی شوش در یک برنامه معاوضه کتاب بین اداره‌کل میراث خوزستان و اداره میراث شوش ۲۰۰ جلد کتاب معاوضه شد که به نوبه خود موجب غنای بیشتر هر دو کتابخانه شد.

طباطبائی تصریح کرد: در کتابخانه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان درحال حاضر حدود شش‌هزار نسخه کتاب و مجله در زیرگروه‌های معماری، شهرسازی، مردم‌شناسی، گردشگری، هنر، صنایع‌دستی، ادبیات، تاریخ، تاریخ معاصر، جغرافیا، گردشگری، مدیریت میراث، زبان‌شناسی، باستان‌شناسی، موزه‌داری، زبان‌های خارجه، اسطوره‌شناسی، کامپیوتر، متون تخصصی به‌منظور مطالعه و بهره‌برداری علاقمندان و محققان وجود دارد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب