آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
یک شنبه 15 بهمن 1402
کد خبر: 6057
تعداد بازدید: 32

موزه آبادان به سیستم امنیتی جدید مجهز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی آبادان از نصب و راه‌اندازی سیستم امنیتی جدید در موزه این شهرستان خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سید‌شمس‌الدین نوربخش غفاری با بیان این‌که سیستم امنیتی جدید موزه آبادان تکمیل و راه‌اندازی شده است افزود: افزون بر بروزرسانی سامانه‌ها و تجهیزات امنیتی، مشکلات و نواقص موزه نیز ابتدا شناسایی و سپس مرمت و بازسازی شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی آبادان گفت: هزینه مرمت و ساماندهی موزه آبادان از محل اعتبارات ملی میراث‌‌فرهنگی تخصیص یافت.

او بیان کرد: در سیستم امنیتی جدید، ضمن اصلاح بخش‌های فرسوده نسبت به بروزرسانی سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌تر اقداماتی انجام شده است.

نوربخش‌غفاری تأکید کرد: هدف از اقدامات صورت‌گرفته، حفاظت هرچه بیشتر و بهتر از این موزه تاریخی است.

موزه آبادان یکی از موزه‌های قدیمی ایران است. این موزه در سال ۱۳۳۸ با مجموعه آثاری از دوره ماقبل تاریخی، تاریخی و آثاری ‌از دوره‌های متأخر تا دوره قاجاریه و نیز آثاری از هنرمندان کارگاه‌های هنرهای سنتی گشایش یافت. موزه آبادان در محله بوآرده شمالی در ضلع جنوب‌غربی دانشکده نفت‌آبادان و با وسعت تقریبی ۱۸۰۰ مترمربع توسط علی هانیبال و با همکاری شرکت نفت آبادان تأسیس شد و در سال ۱۳۴۰ بهره‌برداری شد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب