آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
شنبه 21 بهمن 1402
کد خبر: 6066
تعداد بازدید: 13

حضور متفاوت خوزستان در نمایشگاه گردشگری تهران / از تدارک فضای 600 متری تا حضور شهرداری‌ها

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان گفت: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته امسال در تهران، با پیش‌بینی و تدارک فضایی تقریبا سه برابر میانگین معمول در شانزده دوره گذشته برای استان، به نحو بهتر و مطلوب‌تری ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌ها را در معرض دید قرار خواهیم داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به برگزاری هفدهمین نمایشگاه گردشگری بین‌المللی تهران که از ۲۳ بهمن‌ماه آغاز می‌شود بیان کرد: خوزستان نیز باتوجه به ظرفیت‌های بالا در حوزه‌های گردشگری، میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و اقوام در این نمایشگاه حضور دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان ادامه داد: امسال با پیش‌بینی و تدارک فضایی تقریبا سه برابر میانگین معمول در شانزده دوره گذشته برای استان (بیش از 600 متر)، می‌توان به نحو بهتری ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌ها را در معرض دید قرار داد.

او با تأکید بر این‌که به صورت اختصاصی فقط به ظرفیت‌ها و حضور این اداره‌کل نباید بسنده کرد گفت: در این راستا از مدت‌ها پیش با برنامه‌ریزی و برگزاری نشست در سطوح مختلف، از استانداری و اداراتی که می‌توانند سهم و مشارکتی در برگزاری این نمایشگاه داشته باشند دعوت به عمل آمد.

ارسطوزاده با بیان این که باوجود دارا بودن ظرفیت‌های بالا، حوزه گردشگری استان به شکل کم‌رنگ مطرح شده تصریح کرد: وقتی در سطح کشور صحبت از گردشگری به میان می‌آید شاید چند استان خاص در ذهن هموطنان تداعی می‌شود و استان‌های پذیرنده گردشگر باور دارند که دارای شهرهای گردشگرپذیر هستند و این موضوع در طرز فکر مدیران، مسئولان، مردم و نگاه به پیرامون آن‌ها تأثیر گذاشته است.

او با اشاره به به این که در بعضی از استان‌ها مبلمان شهری و فضاهای عمومی شهری در بدو ورود متناسب با گردشگری مشاهده می‌شود توضیح داد: در استان ما نیز باید چنین رویکردی شکل بگیرد و وقتی که همه دستگاه‌های زیربط در حوزه گردشگری که یک موضوع فرابخشی است دخیل شوند این اتفاق رخ خواهد داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان اظهار کرد: تلاش شد در برنامه امسال نمایشگاه بین‌المللی، دهیاران روستاهای هدف گردشگری تا شهرداران مختلف با ظرفیت مناسب در شهر و منطقه خود برای تبدیل شدن به یک روستا و یا شهر پذیرنده گردشگر، مشارکت فعال داشته باشند و در این نمایشگاه نقش‌آفرینی کنند.

او اضافه کرد: قرار است با توجه به فضای بیشتری که امسال در اختیار استان قرار دارد با محتوای خوب و برنامه متناسب معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، تبادل تجربه و اطلاعات با استان‌های دیگر صورت گیرد.
 
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب