آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
دوشنبه 07 اسفند 1402
کد خبر: 6095
تعداد بازدید: 233

تندیس سرو سیمین در دستان هنرمند صنایع‌دستی خوزستان

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: هنرمند صنایع‌دستی استان در هشتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر، نشان سرو سیمین را به خود اختصاص داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، شکراله قاسمی هفتم اسفندماه 1402 اظهار کرد: آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی (سرو سیمین ۸) با حضور سعد القدومی رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی و سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل برج میلاد تهران برگزار شد و در پایان این مراسم، برگزیدگان جشنواره تجلیل شدند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان افزود: با رأی هیأت داوران این جشنواره، حامد جیزان صنعتگر رشته مینای اهواز از استان خوزستان، در میان برگزیدگان دریافت تندیس سرو سیمین در بخش ملی قرار گرفت و این نشان را به همراه لوح سپاس و هدیه نقدی از آن خود کرد.

او اضافه کرد: مرتضی افضلی از اصفهان، اکبر رمضانی از قم، ماجد شهریاری از فارس و انسیه عشایری از بوشهر نیز سایر برگزیدگان این بخش بودند.

قاسمی خاطرنشان کرد: معصومه ابراهیمی از افغانستان، آندراس سندور از مجارستان و جنت گارلیوا از ترکمنستان نیز برگزیدگان بخش بین‌الملل تندیس سروسیمین بودند.

جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر رویدادی بین‌المللی است که فرصتی مهیا می‌سازد برای رقابتی میان برجسته‌ترین و ارزشمندترین آثار فاخر صنایع دستی و هنرهای سنتی که توسط استادان صاحب‌سبک خلق می‌شود. این جشنواره که با گستره‌ای جهانی طراحی و اجرا می‌شود برجسته‌ترین آثار خلاق را در سطوح طراحی، تکنیک و کیفیت مواد اولیه در قالب آثار فاخر به نمایش می‌گذارد و فضایی سالم برای رقابت و در عین حال، زیرساختی فنی و مورد تایید برای الگوسازی است.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب