آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
شنبه 06 تیر 1394
کد خبر: 1269
تعداد بازدید: 2404

سامان دهی و آماده سازی کول فرح و اشکفت سلمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری خوزستان خبر داد
سامان دهی و آماده سازی کول فرح و اشکفت سلمان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از آماده سازی و سامان دهی سایت های تاریخی کول فرح و اشکفت سلمان خبر داد.

افشین حیدری اظهار کرد: به منظور آماده سازی و سامان دهی منظر تاریخی و فرهنگی سایت های کول فرح و اشکفت سلمان فعالیت های سامان دهی در این دو سایت شهرستان ایذه آغاز شده است.

وی این فعالیت ها را در راستای آماده سازی پرونده ثبت جهانی این آثار دانست و افزود: این دو سایت تاریخی به نحوی سایت موزه هستند و به این دلیل در حال تامین زیرساخت های مورد نیاز برای حضور بیشتر گردشگر در آنها هستیم و نصب تابلوهای راهنما و فراهم کردن شرایط و زیرساخت ها در این بخش از اهم برنامه هاست.
 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: حافظت الکترونیک، نورپردازی سایت های فوق الذکر و اقداماتی در راستای رفع مشکلات این آثار و کیتیبه های تاریخی از دیگر فعالیت هایی است که در سال جاری برای اشکفت سلمان و کول فرح در دستور کار قرار گرفته است.

اشکفت سلمان و کول فرح از جمله سایت های تاریخی خوزستان به شمار می آیند که در شهرستان ایذه قرار گرفته و دارای سنگ نوشته ها و کتیبه های متعددی هستند.طراحی و پیاده سازی: راد وب