پنج شنبه 19 تیر 1399
پنج شنبه 19 تیر 1399
یک شنبه 19 آبان 1398
کد خبر: 3348
تعداد بازدید: 213

چغازنبیل، محرک توسعه گردشگری خوزستان

مدیرکل امور پایگاه‎های میراث جهانی و ملی کشور به همراه مدرسان و کارشناسان یونسکو و نیز جمعی از مدیران پایگاه‎های میراث جهانی، از محوطه چغازنبیل و هفت‎تپه دیدن کردند و در نشست نیم‎روزه‎ای شرکت کردند.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان به منظور تشریح ظرفیت‎های گردشگری مثلث طلایی میراث جهانی در خوزستان، روز گذشته ( 18 آبان‎ماه 98) پایگاه چغازنبیل میزبان نشست نیم‎روزه آشنایی با ظرفیت‎های محور میراث جهانی خوزستان بود. 
 
در این نشست مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل به نمایندگی از دیگر پایگاه‎های میراث جهانی استان با تشریح ظرفیت‎های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و ناملموس منطقه، به ارائه نقاط قوت و ظرفیت‎های موجود و اشاره به کمبودهای زیرساختی این محور پرداخت و بار دیگر بر لزوم توجه به این محور به عنوان پیش قراول و محرک توسعه گردشگری استان تأکید کرد .
 
عاطفه رشنویی افزود: بدون شک توجه به این محور با ارزش تاریخی طبیعی که در تاریخ بشر نقش پررنگی داشته در کنار تمام ظرفیت‎های فرهنگی، طبیعی و صنعتی‎اش، تأثیر بسیاری در توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی این مسیر و سایر نقاط استان خواهد داشت که این موضوع مستلزم گام‎های استوار توأم با مطالعات مناسب است .
 
درخور ذکر است، پس از این نشست، بازدیدهایی از موزه و سایت تاریخی هفت‎تپه و میراث جهانی چغازنبیل انجام شد . 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب