آخرین به روز رسانی: یک شنبه 6 آذر 1401
آخرین به روز رسانی: یک شنبه 6 آذر 1401
دوشنبه 08 تیر 1394
کد خبر: 1272
تعداد بازدید: 2857

مدیرکل امنیتی انتظامی خوزستان از راه اندازی پلیس گردشگری دراین استان خبر داد

اهواز- ایرنا- مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: برای حفظ امنیت گردشگران خارجی ، پلیس گردشگری در این استان راه اندازی می شود.
مدیرکل امنیتی انتظامی خوزستان از راه اندازی پلیس گردشگری دراین استان خبر دادبه گزارش ایرنا حبیب اله فضل اله پور شامگاه یکشنبه در همایش ارتقای امنیت گردشگران در هتل پارس اهواز اظهار کرد: برای حفظ امنیت گردشگران خارجی تعاریفی شامل پیش بینی، پیشگیری و مقابله وجود دارد که باید این تعاریف با توجه به شرایط جغرافیایی مربوط به گردشگران در کشور و استان آسیب شناسی و دسته بندی شود.

وی گفت: ارتباط تنگاتنگ غیرقابل تفکیک گردشگر با مردم در استان و کشور موجب شده تا گردشگران با یک روند غیرمتعارف در جامعه ورود کنند و این یک روند غیرمتعارف و غیر قابل تعریف در حوزه گردشگری است.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری خوزستان ادامه داد: نبود ابزار ارتباطی و در اثر آن نبود روابط ارگانی حاکم بر فضای گردشگری و استان نیز یک ضعف در این حوزه است.

وی با بیان اینکه مفاهیم حوزه انتظامی با امنیتی متفاوت است، گفت:

شاید حوزه انتظامی منجر به امنیتی شود ولی فارغ از هرگونه ملاحظات امنیتی باید شرایط انتظامی برای حضور گردشگر مهیا باشد.

وی اظهارکرد: در حوزه گردشگری شاهد حضور نامنظم و محاسبه نشده گردشگران خارجی در این استان هستیم که لازم است این امر ساماندهی شود.

پارسال افزون بر 15 هزار گردشگر خارجی از 42 کشور در سفر به ایران از برخی جاذبه ها و آثار تاریخی خوزستان بویژه شوش دیدن کردند. 

این گردشگران از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان،ژاپن، ایتالیا، چین، چک، سوییس، بلژیک، شیلی، پاکستان و مالزی بودند.

چغازنبیل، آبشارهای شوشتر و کول فرح ، اشکفت سلمان از جمله آثار مهم تاریخی خوزستان هستند.

تاکنون معبد چغازنبیل، و مجموعه آبشارهای شوشتر در فهرست سازمان علمی فرهنگی وابسته به سازمان ملل (یونسکو) ثبت شده و پرونده مجموعه آثار شوش نیز برای ثبت در دست بررسی است.

پرونده محموعه آثار تاریخی ایذه نیز برای پیشنهاد به یونسکو در حال جمع آوری است.طراحی و پیاده سازی: راد وب