پنج شنبه 19 تیر 1399
پنج شنبه 19 تیر 1399
شنبه 25 اسفند 1397
کد خبر: 2949
تعداد بازدید: 473

دستگیری 3 نفر در معبد تاریخی بردنشانده مسجدسلیمان

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: سه حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در منطقه معبد بردنشانده مسجدسلیمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی امروز شنبه 25 اسفندماه 97 با اعلام این خبر افزود: بنابر گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مسجدسلیمان، درپی کسب خبر از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر مشاهده یک دستگاه خودروی ام. وی. ام مشکوک متوقف‎شده در محل معبد بردنشانده، نیروهای این پایگاه بی‎درنگ به محل مورد نظر عزیمت و مشاهده کردند که خودروی مذکور در منطقه بدون سرنشین پارک شده است.
 
او در ادامه با بیان این‎که بعد از یک الی دو ساعت کمین نیروها به منظور شناسایی محل سرنشینان خوردو، به علت تاریکی، احتمال مسلح بودن و وسعت منطقه، پیدا کردن اشخاص میسر نبود گفت: از این‎رو، نیروهای پایگاه ضمن هماهنگی با عوامل نیروی انتظامی، به منظور پیدا کردن اشخاص به صفه‎ی معبد مراجعه و سه نفر سوداگر میراث فرهنگی را با هویت مشخص دستگیر کردند. 
 
فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: همچنین روز پس از دستگیری به منظور بررسی موضوع، نیروهای پایگاه به محل دستگیری افراد گفته‎شده مراجعه و مشاهده کردند در سه نقطه به ابعاد تقریبی  5/1×1 متر در منطقه ثبت ملی، حفاری صورت گرفته است. 
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین در محل یک سری ابزار و آلات حفاری غیرمجاز شامل یک عدد بیل، یک عدد بیچله و یک عدد تیشه دوسر کشف و ضبط و خودروی توقیف ‎شده نیز به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل شد.  


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب