سه شنبه 24 تیر 1399
سه شنبه 24 تیر 1399
جمعه 02 فروردین 1398
کد خبر: 2969
تعداد بازدید: 292

مسافران نوروزی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان مسافران نوروزی از هر گونه فعالیت تفریحی، تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

کیامرث حاجی زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اخطاریه اداره کل مدیریت بحران استان در خصوص این سامانه بارشی اظهار داشت: عشایر و روستاییان نیز از تردد غیرضروری، توقف، تردد، اسکان و برپایی کمپ، چادر، و همچنین چرا و تعلیف احشام در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بندهای ذخیره آب، قنوات، کانال ها و سواحل دریا بپرهیزند.
وی افزود: براساس این اخطاریه از اواسط روز شنبه تا اوایل چهارشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی وارد استان می شود که طی این مدت، افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه ای به ویژه در روز دوشنبه و همچنین احتمال تگرگ در استان که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها را در پی خواهد داشت ، انتظار می رود. 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: براساس گزارش هواشناسی نیز پیش‌بینی شده که بیشترین شدت بارش‌ها طی اواسط روزهای یکشنبه تا سه شنبه خواهد بود و بیشترین حجم بارشها در روزهای یکشنبه و دوشنبه در مناطق شمال غربی، شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان شامل حوضه های آبریز کرخه، دز، کارون و مارون و روز سه شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان شامل حوضه‌های آبریز دز، کارون و مارون است.
وی بیان کرد: با توجه به حجم بارش ها توصیه به اتخاذ تمهیدات لازم به منظور مدیریت خروجی از سدهای استان جهت کاهش خسارات احتمالی و توصیه به مردم در زمینه خودداری از تردد غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بسیار ضروری است.
حاجی زاده گفت: با توجه به اخطاریه مذکور و با در نظر گرفتن افزایش آورد بالادست رودخانه های استان و افزایش حجم اکثر سدها در ماه‌های اخیر و در نتیجه افزایش دبی خروجی از سدهای استان، همچنین با توجه به حضور مسافران نوروزی به تمامی مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران و مدیران سایر دستگاه‌های مرتبط اعلام آماده باش شده است و از آنها خواسته شده در محل کار خود داشته باشند.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب