آخرین به روز رسانی: سه شنبه 16 آذر 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 16 آذر 1400
شنبه 19 بهمن 1398
کد خبر: 3496
تعداد بازدید: 741

در یک گردهمایی فرهنگی اتفاق افتاد

اعضای کمیسیون بانوان فرمانداری دزفول آموزش کپوبافی دیدند

nonhighslide
درحاشیه گردهمایی فرهنگی اعضای کمیسون بانوان فرمانداری دزفول که به همت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان برگزار شد، هنر کپوبافی به این اعضاء آموزش داده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول امروز شنبه 19 بهمن‌ماه 98 در این‌باره اظهار داشت: این گردهمایی به مناسبت دهه مبارک فجر پنج‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه در روستای تاریخی پامنار برگزار شد.
 
حجت‌اله آریائی‌نیا با بیان این‌که گردهمایی پیش‌گفته دومین برنامه اداره‌ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در دهه فجر امسال بود افزود: باتوجه به این‌که روستای پامنار به مهد کپوبافی ایران شهره است، این رشته صنایع دستی توسط مربی بومی این محل به اعضای کمیسیون بانوان آموزش داده شد.
 
او تصریح کرد: «هدف از این گردهمایی، آشنایی با ظرفیت‌ها و جاذبه‌های روستای پامنار، آموزش یک روزه کپوبافی، توانمندسازی و نشاط بانوان و خانواده و نیز آشنایی با عملکرد اداره میراث فرهنگی در سطح شهرستان به ویژه روستاها بود.»
 
رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول خاطرنشان کرد: «در پایان این کلاس آموزشی، از مربی صنعتگر و مداح اهل بیتی که زحمت مدیحه‌سرایی برنامه را کشیده بود با اهدا لوح از طرف اداره میراث فرهنگی و جوایزی از طرف نماینده کمیسیون بانوان این اداره (خانم گیتی فروز) تقدیر به عمل آمد.»

 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب