آخرین به روز رسانی: سه شنبه 18 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 18 مرداد 1401
سه شنبه 19 فروردین 1399
کد خبر: 3602
تعداد بازدید: 473

بازدید و پایش میدانی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان و فرماندار مسجدسلیمان از پروژه های گردشگری شهرستان

nonhighslide
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری مسجدسلیمان،عصر امروز(سه شنبه) مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان و فرماندار مسجدسلیمان به همراه جمعی از مدیران ادارات،از پروژه های نیمه تمام گردشگری و تفریحی شهرستان از جمله کمپ گردشگری چم آسیاب،موزه میراث فرهنگی منطقه کلگه،برنشانده و مجموعه گردشگری لامردون ایل بختیاری(یادمان)بازدید کردند.
در این بازدید فرماندار مسجدسلیمان گفت:منابع گردشگری مسجدسلیمان بی نظیر است و نیازمند نگاه ملی است.
وی ادامه داد:در ادوار مختلف،به میراث فرهنگی و گردشگری مسجدسلیمان توجه نشده است زیرا دارا بودن این حجم از منابع طبیعی و پتانسیل های گردشگری را باید برای ورود گردشگران ملی و خارجی آماده کنیم تا شاهد رونق این صنعت و در نتیجه اشتغالزایی در شهرستان باشیم.
دکتر پاکدل افزود:معتقدیم پروژه چشمه آب گرم گلگیر باید به بخش خصوصی واگذار شود یا اینکه زیر نظر شهرداری رونق گیرد زیرا آثار مسجدسلیمان مغفول مانده اند چون در معرفی و در زیر ساخت هم ضعیف عمل شده است.
وی تاکید کرد:سرمایه گذاران باید حمایت شوند و مسیر اخذ مجوزات قانونی باید تسهیل شود،درب اتاق ما همیشه به روی همه سرمایه گذاران باز است و قطعا در کنار سرمایه گذاران خواهیم ماند.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان هم در این بازدید ضمن اشاره به پتانسیل های گردشگری شهرستان گفت:همه به ارزش های بی شمار گردشگری و تفریحی مسجدسلیمان واقف هستیم و باید داشته های تاریخی فراوان شهرستان را معرفی و زیرساخت ها را فراهم کنیم.
وی ادامه داد:استان خوزستان از حیث دارا بودن آثار ثبت ملی، در کشور در جایگاه اول قرار دارد
اما در بحث ایجاد زیرساخت برای حضور گردشگران خوب کار نشده است.
بخشی از مشکلات اقتصادی و اشتغال مرتبط با گردشگری است چون یک صنعت محسوب می شود ،صنعت سالم و بدون ضرر برای محیط زیست است که می توان به وسیله آن اشتغالزایی کرد.


طراحی و پیاده سازی: راد وب