آخرین به روز رسانی: جمعه 12 آذر 1400
آخرین به روز رسانی: جمعه 12 آذر 1400
چهار شنبه 16 مهر 1399
کد خبر: 3910
تعداد بازدید: 293

معرفی موزه؛

موزه‌ای که ضریح و درب‌های قدیمی حرم امام حسین (ع) را در دل خود نگه داشته است + تصاویر

nonhighslide
بازدیدکنندگان موزه حرم امام حسین (ع) می‌توانند درب‌ها و ضریح قدیم حرم امام سوم شیعیان را در این مجموعه ببینند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان، روایت آنچه بر امام حسین (ع) و یارانش گذشت چنان درس آموز و قابل توجه است که برخی از موزه‌های جهان به این موضوع پرداخته‌اند.

در طول تاریخ افراد زیادی تلاش کرده‌اند با اهدای آثار و اشیای ارزشمند به آستان قدس حسینی، مراتب احترام خود به امام سوم شیعیان را نشان دهند. تاریخ کار این افراد را فراموش نکرد. بنابراین گروهی از متخصصان در سال ۲۰۰۹ میلادی فهرستی از آثار و اشیاء اهدا شده به آستان قدس حسینی را تهیه کردند. در همان سال موزه حرم امام حسین (ع) تأسیس شد.
این موزه مکان مناسبی برای نگهداری از قرآن منصوب به خط امام علی (ع) است و بازدیدکنندگان موزه حرم امام حسین (ع) می‌توانند درب‌ها و ضریح قدیم حرم امام سوم شیعیان را  در این مجموعه ببینند.

منبری با قدمت ۱۶۰ سال یکی دیگر از آثار ارزشمند به نمایش گذاشته شده در موزه حرم امام حسین (ع) است. در ساخت این منبر از هیچ میخی استفاده نشده است. آیات قرآن با آب طلا روی منبر مذکور نقش بسته‌اند.
کتیبه مزین به زیارت وارث یکی دیگر از آثار ارزشمند قرار گرفته در موزه حرم امام حسین (ع) به حساب می‌آید. در بخشی از این موزه قالی‌های حریر قدیمی و چهل چراغ‌هایی که دویست سال پیش توسط ناصر الدین شاه قاجار به حرم مقدس امام حسین (ع) اهدا شده بود، دیده می‌شوند.

 آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب