آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 7 اسفند 1399
آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 7 اسفند 1399
جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر: 4067
تعداد بازدید: 78

استاندار خوزستان: ۷۰ روستا برای بومگردی در نظر گرفته ایم / روستای طویبه حمیدیه در حال تبدیل شدن به روستای نمونه گردشگری است

nonhighslide
استاندار خوزستان گفت: بر اساس برنامه ۷۰ روستا برای بوم گردی در نظر گرفته ایم که امیدواریم تا پایان دولت بیش از نیمی از آنها به بهره برداری برسد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستانبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز جمعه ۳ بهمن ماه در حاشیه بازدید از روستای گردشگری طویبه از توابع شهرستان حمیدیه و آئین کلنگ زنی خانه بومگردی این روستا گفت: امروز این توفیق بدست آمد که دیداری با اهالی روستای گردشگری طویبه داشته باشیم؛ خوشبختانه این روستا با همت مردم و مسئولین در حال تبدیل شدن به یک روستای گردشگری است.
وی افزود: بیش از ۱۵ نفر تقاضای خانه های بوم گردی در این روستا داشتند که اولین آن کلنگ‌زنی شد و ساخت سایر خانه ها هم در ادامه آغاز خواهد داشت.
شریعتی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها از جمله صندوق کارآفرینی امید، اداره کار، بنیاد مسکن، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل امور روستایی برای کمک به توسعه این روستا کمک نمایند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: همچنین تسهیلات کم بهره با مبلغ ۲۰ میلیون تومان و ۵۰ میلیون تومان و سایر ارقام در اختیار اهالی قرار میگیرد و بنا شد اداره کل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی همکاری کنند و بنیاد مسکن در طرح هادی این روستا بازنگری کند و آن را گسترش دهد.
شریعتی بیان کرد: خوشبختانه علاقه‌مندی و همت خوبی در این روستا است و با توجه به شرایط آن و نزدیکی به اهواز و فضای زیبایی که دارد خوشبختانه سرمایه‌گذاری خوبی در آن صورت گرفته و در حال انجام است و زمینه برای اینکه یک روستای بدون بیکار باشد در آن فراهم است.
استاندار خوزستان اظهار داشت: تا امروز هم کارهای خوبی صورت گرفته است و امیدواریم این اقدامات ادامه داشته باشد و ما هم کمک و حمایت می‌کنیم و انشاالله در آینده نزدیک این روستا یک روستای نمونه و الگو برای سایر روستاها خواهد بود.
شریعتی عنوان کرد: ما در گذشته از روستای علوه شهرستان کارون بازدید داشتیم که در حال حاضر به شرایط بسیار خوبی رسیده است و بر اساس برنامه ۷۰ روستا برای بوم گردی در نظر گرفته ایم که امیدواریم تا پایان دولت بیش از نیمی از آنها به بهره برداری برسد.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: حضور بانوان در این روستا بسیار امیدوار کننده بود و در بحث اشتغال و کمک به معیشت خانوار و تولید در این روستا بانوان بسیار سرزنده، خوشفکر، تحصیلکرده و فعال بودند که جای امیدواری داشت و نوید توسعه و رشد فزاینده ای را برای استان ما می دهد.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب