آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
چهار شنبه 03 فروردین 1401
کد خبر: 4680
تعداد بازدید: 82

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی:

ستاد هماهنگی سفر بعد از ایام نوروز هم فعال است/ بیش از ۲هزار عنوان برنامه متنوع در حال اجراست

nonhighslide
قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: «بیش از ۲هزار برنامه متنوع در پایگاه‌ها و بناهای تاریخی ما برگزار شده است. برای راهنمایان از دانشجویان، استادان و معلمان استفاده کردیم؛ به طور مثال در ایام نوروز ۱۵۰ راهنما در تخت جمشید مستقر هستند.»

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل‌از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر، علی دارابی صبح امروز چهارشنبه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: «از زحمات همه اعضای ستاد به ویژه آقای کولیوند و آقای شالبافیان معاون گردشگری که ریاست ستاد هماهنگی خدمات سفر را بر عهده دارند، تشکر می‌کنم. فعالیت این ستاد از اوایل اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز شده و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است. ستاد هماهنگی خدمات سفر وظیفه برنامه‌ریزی و هماهنگی سفرها را در طول سال دارد و با تاکید مهندس ضرغامی این فعالیت‌ها بعد از ایام نوروز و در طول سال ادامه خواهد داشت.» 

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «ارزیابی سفرهای نوروزی در دستور کار قرار دارد. ان‌شاءالله با سطح واکسیناسیونی که در سطح کشور انجام شده است، شاهد سفرها در تمام سال خواهیم بود.» 

او تصریح کرد: «با حجم عظیمی از سفرها روبه‌رو هستیم و با توجه به اینکه دولت سیزدهم دولت مردمی است و ملاک ارزیابی‌ها ارائه خدمات و رضایتمندی مردم است، امیدواریم خادمان خوبی باشیم.» 

معاون میراث‌فرهنگی کشور تاکید کرد: «در شب تحویل سال شاهد استقبال گسترده مردم در پایگاه‌های ملی و جهانی میراث‌فرهنگی بودیم. ۲۶ پایگاه ثبت جهانی و صد پایگاه ملی داریم که مقصد سفرهای مردم در ایام نوروز هستند. قریب به ۷۹۰ موزه در سطح کشور داریم که ۲۶۴ موزه مربوط به وزارت میراث‌فرهنگی است. این مجموعه‌ها در طول نوروز آماده خدمت به مردم هستند.» 

دارابی بیان کرد: «در اسفندماه ۱۴۰۰ همایش استقبال نوروز را برگزار کردیم. از ۱۵ اسفند غرس نهال در پایگاه‌ها و موزه‌ها آغاز شده و خانه‌تکانی پایگاه‌ها انجام شد. در زمان تحویل سال تنها در حافظیه بیش از ۴۰هزار نفر از این مجموعه بازدید کردند.» 

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «بنا به دستور مهندس ضرغامی تلاش کردیم تا ازدحام برای دریافت بلیت شکل نگیرد.» 

او ادامه داد: «بیش از ۲هزار برنامه متنوع در پایگاه‌ها و بناهای تاریخی ما برگزار شده است. برای راهنمایان از دانشجویان، استادان و معلمان استفاده کردیم. به طور مثال در ایام نوروز ۱۵۰ راهنما در تخت جمشید مستقر هستند.» 

قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور در پایان از تلاش همه دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر برای خدمات‌رسانی شایسته به مردم تشکر کرد.طراحی و پیاده سازی: راد وب