آخرین به روز رسانی: شنبه 4 بهمن 1399
آخرین به روز رسانی: شنبه 4 بهمن 1399
شنبه 11 مهر 1394
کد خبر: 1398
تعداد بازدید: 3016

سرمایه گذاران بخش گردشگری حمایت شوندرییس مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری و تفریحی جهت توسعه زیرساخت های گردشگری مورد حمایت قرار گیرند.
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامیدر مراسم افتتاح منطقه نمونه گردشگرى بين المللي دستجرد(دهکده سلامت صبا)اظهار داشت: باید از سرمایه گذاران برای توسعه زیرساخت های گردشگری حمایت شود تا با اشتغالزایی و درآمد زایی بتوانیم در توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا کنیم.
وی ادامه داد: شهرداری، استانداری و بخش خصوصی باید با تعامل یکدیگر در توسعه زیرساخت های گردشگری و تفریحی این استان تلاش کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل فرودگاه قم،گفت: این فرودگاه به صورت نیمه کاره رها شده است لذا با تعامل مسوولان بايد اين مشكل حل شود.
وی افزود: در صورتی که این فرودگاه راه اندازی شود زائران عراقی وكشورهاى عربى به صورت مستقیم وارد استان شده و توسعه اقتصادی را رقم می زند.
وی با اشاره به ارتقای امکانات استان قم در حوزه تفریحی و گردشگری گفت: یکی از دغدغه ‌های بسیار مهم قم کمبود امکانات تفریحی است که باید به این مسئله توجه شود چراکه استان قم میزبان بیش از دومیلیون زائر است که از اقصی نقاط جهان وارد این کشور می شوند.
لاریجانی افزود: در خصوص حفظ فضای سبز استان به شهردار قم تذکر دادیم که در حفظ و توسعه سرانه فضای استان تلاش کند چرا که استان قم از لحاظ فضای سبز وضعیت مناسبی ندارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان قم یک ظرفیت بسیار خوب برای توسعه گردشگری مذهبی دارد گفت:  استان قم محل تردد زائران زيادى است که بسیاری از مسافران از استان قم عبور می کنند.
وی افزود: امکانات اقامتی در این استان کم است و  شایسته میزبانی از زائران نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید برای افرادی که به صورت کوتاه مدت در این استان اقامت دارند خدمات و امکاناتی خاصی ارایه کردتا ماندگاری مسافران ورسوب اقتصادى نيز افزايش يابد.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب