آخرین به روز رسانی: یک شنبه 3 بهمن 1400
آخرین به روز رسانی: یک شنبه 3 بهمن 1400
سه شنبه 01 دی 1394
کد خبر: 1472
تعداد بازدید: 1380

تنوع صنایع دستی خوزستان نگاه بازار را به خود معطوف می‌کند

نماینده سازمان جهانی یونیدو از کارگاه‌های فعال صنایع دستی خوزستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه و بازار تولیدات استان قرار گرفت.


جولیو در بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان‌های شوشتر و دزفول اظهار کرد: صنایع دستی استان خوزستان بسیار زیبا است و این زیبایی و جذابیت مصنوعات در خوزستان من را شگفت‌زده کرد.
وی افزود: صنایع دستی در خوزستان دارای تنوع خاصی است و این تنوع باعث می‌شود که نگاه‌ها به بازار تولیدات خوزستان معطوف شود.
در حاشیه این بازدید معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار کرد: یونیدو به دنبال تنوع و خلاقیت در تولیدات است و به دلیل تنوع در تولیدات صنایع دستی خوزستان این سازمان جهانی را به بازدید از کارگاه‌های خوزستان واداشته است.
امیرعباس کاویانی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی خوزستان از تولیدکنندگان صنایع دستی حمایت می‌کند و برای احیای رشته‌های منسوخ شده نیز اعتبار هزینه می‌کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های متنوع در سرای افضل شوشتر گفت: احیای رشته‌های جدید در سرای افضل شوشتر از جمله دستاوردهایی است که در یک سال گذشته بخش زیادی از فعالیت‌ها در این حوزه را به خد اختصاص داده است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی با اولویت آموزش در استان خوزستان انجام می‌شود و می‌کوشیم با آموزش فراگیر صنایع دستی هم از منسوخ شدن رشته‌های جلوگیری کنیم و هم با هزینه بسیار اندک اشتغال ایجاد کنیم.
کاویانی خاطرنشان کرد: در خوزستان کارگاه‌های صنایع دستی متعددی فعال هستند که همه در راستای تنوع تولیدات و بهبود عرضه به بازار هدف در حال تلاش هستند.طراحی و پیاده سازی: راد وب