آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
شنبه 17 شهریور 1397
کد خبر: 2672
تعداد بازدید: 518

دستگیری حفار غیرمجاز در شوش

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از دستگیری فردی که اقدام به حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیاء تاریخی و فرهنگی در شهرستان شوش کرده بود، خبر داد.

دستگیری حفار غیرمجاز در شوش

 

فرمانده یگان حفاظت ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از دستگیری فردی که اقدام به حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیاء تاریخی و فرهنگی در شهرستان شوش کرده بود، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ حسین بهداروند امروز شنبه 17 شهریورماه 97 با اعلام این خبر گفت: عملیات مذکور براساس گزارش رسیده از عوامل حراست طرح نیشکر میان آب شهرستان شوش در راستای تعامل با فرماندهی یگان حفاظت ادارهکل میراث فرهنگی استان خوزستان صورت گرفت.

 

او ادامه داد: فرد مذکور به قصد کشف اموال فرهنگی و تاریخی در اطراف امامزاده مشعشع، درحال تردد در محل بود.

 

فرمانده یگان حفاظت ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و هماهنگی‌های لازم، عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی شوش با همراهی نیروی انتظامی به آن منطقه عزیمت کردند که در نتیجه آن یک نفر حفار غیر مجاز دستگیر شد.

 

بهداروند از پیگیری موضوع توسط مراجع قضایی و تلاش برای دستگیری متهمان احتمالی دیگر خبر داد و عنوان کرد: حافظان اصلی آثار تاریخی شهروندان هستند و ما منتظر گزارشات مردمی در راستای حفظ و نگهداری میراث فرهنگی استان هستیم.

 

او صیانت از میراث فرهنگی را وظیفه یگان حفاظت ادارهکل استان دانست و ابراز امیدواری کرد: میراث گرانبهای خوزستان با شایستگی و با حفظ امانت  به نسل آینده تحویل داده شود.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب