جمعه 24 مرداد 1399
جمعه 24 مرداد 1399
دوشنبه 05 فروردین 1398
کد خبر: 2979
تعداد بازدید: 259

‍ درپی بارندگی شدید؛ چغازنبیل 5 فروردین 98 گردشگر نمی‎پذیرد

مدیر پایگاه میراث‌جهانی چغازنبیل اعلام کرد: به‌دلیل خیس بودن این سایت در پی بارندگی شدید و شرایط بد جوی که شب گذشته در محوطه تاریخی چغازنبیل وجود داشت و به‌منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به بنا و گردشگران، این مکان تاریخی امروز ( پنجم فروردین‎ماه 98) تعطیل است و گردشگر نمی‎پذیرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، عاطفه روشنویی امروز دوشنبه پنجم فروردین‎ماه 98 با اعلام این خبر اظهار داشت: باتوجه به ریزش باران‎های تند با قطره‎های درشت در محوطه تاریخی چغازنبیل، آسیب‎پذیری دیوارها و کف بنا در چنین شرایطی به صورت بالقوه افزایش پیدا میکند؛ چراکه این بنا دارای کف‎فرش‎های اصیلی است که راه رفتن روی این کف‎فرش‎ها در زمانی که خیس هستند، تخریب و کوتاه شدن عمر آن‎ها را به دنبال خواهد داشت.
 
او تأکید کرد: هنگامی که زمین در پی بارندگی خیس است، لزوم حفاظت و نگهداری از این محوطه میراث جهانی ایجاب می‎کند اجازه بازدید از عرصه را ندهیم و تقاضا داریم در این راستا گردشگران عزیز نیز با ما همکاری کنند.
 
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل با اشاره به این‎که اولین وظیفه ما، حفاظت از سایت و رعایت قوانین و قواعد نگهداری از آن است، از عموم گردشگران خواست که در راستای حفظ این میراث گرانقدر فرهنگی که متعلق به خود آن‎ها است، با عوامل پایگاه همکاری لازم را داشته باشند و تا عادی شرایط جوی از مراجعه به سایت چغازنبیل خودداری کنند.
 
وی از عموم گردشگران نوروزی دعوت کرد تا امروز (پنجم فروردین‎ماه) به جای محوطه میراث جهانی چغازنبیل، به موزه هفت‎تپه مراجعه و از آن دیدن کنند.
 
رشنویی از گردشگران درخواست کرد همواره پیش از آن‎که از مسیرهای دور و نزدیک به سایت چغازنبیل مراجعه کنند، حتماً با هواشناسی هماهنگ باشند چراکه حتی اگر هوا آفتابی باشد اما 24 ساعت قبل از آن باران باریده باشد نیز نمی‎توانیم اجازه ورود به عرصه را بدهیم.
 
بنابر اعلام سازمان هواشناسی بارندگی شدید همراه با رگبار و رعد و برق تا روز چهارشنبه (هفتم فروردین‎ماه 97) در نقاط مختلف استان خوزستان به ویژه مناطق شمالی و شرقی استان ادامه خواهد داشت.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب