آخرین به روز رسانی: شنبه 5 مهر 1399
آخرین به روز رسانی: شنبه 5 مهر 1399
چهار شنبه 22 آبان 1398
کد خبر: 3356
تعداد بازدید: 367

باهدف ایجاد اشتغال پایدار،

بازارچه هفتگی صنایع دستی در هندیجان راه‎اندازی می‎شود

به منظور راه‎اندازی بازارچه هفتگی مشاغل خانگی و تولیدات صنایع دستی روستائی شهرستان هندیجان، نشستی با حضور شهردار، مسئول امور بانوان فرمانداری و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، این نشست سه‎شنبه 21 آبان‎ماه 98 با حضور محمود طاهری‎نیا شهردار هندیجان، شیدا مزارعی مسئول امور بانوان فرمانداری هندیجان و همچنین اکرم ندیمی‎پور رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هندیجان در محل شهرداری این شهرستان برگزار شد. 
 
رئیس اداره میراث فرهنگی هندیجان با اشاره به برپایی این نشست اظهار داشت: باتوجه به این‎که بسیاری از مشاغل و تولیدکنندگان خانگی در سطح شهرستان درحال فعالیت هستند که محلی برای معرفی و فروش تولیدات خود ندارند، این جلسه را به منظور راه‎اندازی بازارچه هفتگی مشاغل خانگی و تولیدات صنایع دستی روستائی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و تشویق و حمایت خرده فروش‎ها و تولیدکنندگان برپا کردیم.
 
اکرم ندیمی‎پور با بیان این‎که صنعتگران زیادی در حوزه صنایع دستی در هندیجان به فعالیت مشغول هستند افزود: این افرادبه دلیل راه نیافتن به بازار فروش سرخورده شده‎اند و حتی ممکن است صنعت و هنرشان نیز در این شهر به فراموشی سپرده شود؛ از اینرو، ایجاد این بازارچه‎های موقت راهی است برای حمایت از صنعتگران و تولیدات آن‎ها و نیز رونق و شکوفایی صنایع دستی.
 
او تأکید کرد: همچنین بسیاری از افراد محلی و یا گردشگران تمایل به خرید صنایع دستی بومی دارند که چون مرکزی برای ارائه آن‎ها وجود ندارد، امکان دسترسی به آن را ندارند و از همین‎رو ایجاد این بازارچه دائمی هفتگی ارتباط متقاضی و تولیدکننده را به وجود خواهد آورد.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب