چهار شنبه 7 خرداد 1399
چهار شنبه 7 خرداد 1399
جمعه 19 اردیبهشت 1399
کد خبر: 3651
تعداد بازدید: 75

پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)

nonhighslide
سیدحکمت اله موسوی طی پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده و باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و جشن گرگیعان را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سیدحکمت اله موسوی طی پیامی میلاد کریم اهل بیت (ع) را تبریک گفت.
 
در این پیام آمده است:
 
 
در نیمه ی ماه ، ماهِ تمام آمده است
عطرِ نفسِ گل به مشام آمده است
 
در خانه ی زهرا و امیر مومنان
اوّل پسر و دوّم امام آمده است
 
 
نیمه ماه مهمانی خدا،ماه احسان و اکرام، ماه بهار قرآن فرا رسید وخوان  گسترده برکت و دعا،با میلاد مظهر جود و کرم، صفایی دیگر گرفت و نخستین گل بوستان معطر شیر خدا، علی(ع) و زهرای اطهر(س) قدم به گیتی گذاشت.
 
 
اینجانب فرارسیدن پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، ولادت پرسرسعادت کریم اهل بیت،حضرت امام حسن مجتبی (ع) را به تمامی روزه داران، هم استانی های گرانقدرم و عموم ملت شریف ایران تبریک وتهنیت عرض نموده، از درگاه حضرت حق خواستارم در این ماه بندگی همه ی ما را از سرچشمه زلال معرفت این امام همام سیرآب نماید، انشاءالله.
 
 
هرساله نیمه ماه مبارک رمضان جشن باشکوهی تحت عنوان ''جشن گرگیعان'' برگزار می گردید که این جشن و آیین بعنوان یکی از مواریث معنوی و ارزشمند استان ولایی خوزستان به ثبت ملی رسیده است.
 
 اینجانب ضمن عرض تبریک بمناسبت تقارن این جشن سنتی و زیبا با میلاد امام حسن مجتبی(ع)، امید است این سنت های غنی باعث همدلی و یکرنگی بیش از پیش مردم عزیز و بصیرمان شود.
 
لذا با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاکید کارشناسان امر بر حفظ سلامت اجتماعی و رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی امیدوارم امسال با برگزاری این مراسم به صورت مجازی ،در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا قدم برداریم و انشاءالله شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس باشیم.
 
 
 
سیدحکمت اله موسوی 
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب