آخرین به روز رسانی: دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر: 4140
تعداد بازدید: 83

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان:

رونق گردشگری آبی دستاورد دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان/کلیات طرح جامع گردشگری آبی خوزستان تصویب شد

nonhighslide
مطالعات برنامه ریزی راهبردی توسعه گردشگری استان در جلسه شودای برنامه ریزی استان مطرح و کلیات آن مورد تایید قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان ، سیدحکمت اله موسوی روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ گفت: مطالعاتی که امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان طرح و مورد تایید قرار گرفت در سال 96 با موضوع شناسایی و معرفی سازه های آبی و تاریخی استان به کارفرمایی سازمان آب و برق و نظارت گنجینه آب شروع شد و بدلیل اشتراکات کاری فراوان با همکاران و کارشناسان معاونت میراث فرهنگی پروژه تقریبا بصورت فعالی از سوی ادارات میراث فرهنگی شهرستانها پیگیری شد.
 
او گفت:با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دومجموعه میراث فرهنگی، وزارت نیرو و سپس ابلاغ شیوه نامه صدور مجوز فعالیتهای گردشگری و تفریحی در تاسیسات آبی و پیرامون آنها براساس تعهد ایجاد شده و تصویب کمیته ۴نفره گردشگری آب در استان و با در نظر گرفتن ظرفیت فنی و قرارداد مشاور شناسایی و معرفی پهنه های واجد ظرفیت گردشگری به مشاور ابلاغ و در دستور کار مطالعات قرار گرفت.
 
موسوی تصریح کرد: در مطالعات فعلی و براساس یافته ها ۸ مسیر گردشگری با اولویت سازه های آبی و تاریخی موجود شناسایی شد و با تصویب و ابلاغ سندراهبردی توسعه گردشگری در شهریورماه سال جاری توسط هیات محترم وزیران در راستای رونق گردشگری وظایفی برعهده دستگاه های مختلف قرار داده شد که با لحاظ احکام سند  جلسات مشترکی توسط نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و مشاور با دستگاههای اجرایی برگزار ودر خصوص نحوه اجرایی نمودن پلانهای مدیریتی و تخصصی دستگاه بررسی های لازم صورت گرفت.
 
 موسوی یادآور شد: نظرات و پیشنهادات اجرایی دستگاه های دست اندرکار همچون بنیاد مسکن،جهاد کشاورزی،منابع طبیعی،محیط زیست،اداره کل امور روستایی، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل امور عشایر استان بمنظور کیفی سازی مطالعات و ارائه گزینه های متناسب مورد بررسی قرار گرفت.
 
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان در پایان اظهار امیدواری کرد که با تصویب و ابلاغ این مطالعات شاهد فصل جدیدی از عملکرد برنامه محور و مدیریت یکپارچه گردشگری استان زرخیز خوزستان باشیم.
 
کلیات طرح جامع توسعه گردشگری آبی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار خوزستان و سایر اعضاء بررسی و تصویب شد.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب