آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: شنبه 22 مرداد 1401
پنج شنبه 04 فروردین 1401
کد خبر: 4685
تعداد بازدید: 110

سد دز میزبان بیش از ۲۸ هزار مهمان نوروزی

nonhighslide
مدیرعامل سد و نیروگاه دز تعداد مهمانان نوروزی که از جاذبه‌های این سد در شمال خوزستان بازدید کردند را ۲۸ هزار و ۳۹۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان،سعید رئوفی نسب با بیان اینکه سد و نیروگاه دز پس از ۲ سال وقفه به دلیل شرایط کرونا بار دیگر پذیرای مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور است، گفت: این تعداد از ۲۳ اسفندماه تاکنون در قالب ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه سواری، ۱۶ دستگاه اتوبوس و ۱۲ دستگاه مینی بوس وارد این منطقه گردشگری شدند.

وی جاذبه‌های مسیر سد دز، منطقه بکر کوهستانی، جاده‌های زیبای تونلی و صعب العبور، دیواره و دریاچه سد را از جمله نقاط گردشگری این منطقه برشمرد.

رئوفی نسب با بیان اینکه بازدید از سد دز تا ۱۲ فروردین ماه امسال ادامه دارد، افزود: مسافران می‌توانند هر روز از ساعت ۸ تا ۱۶ از جاذبه‌های این سد دیدن کنند.

به گفته مدیر عامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز؛ برای سهولت بازدید مهمانان نوروزی از این سد، بیش از ۱۰۰ نفر از همکاران واحد‌های مختلف حراست، بهره برداری، فنی مهندسی، روابط عمومی، ایمنی و بهداشت، درمانگاه و سایر بخش‌ها در قالب ستاد نوروزی وظیفه خدمت رسانی و راهنمایی گردشگران و مسافران را بر عهده دارند.

 

این مقام مسئول در پایان از مسافران خواست با رعایت موارد ایمنی و شیوه نامه‌های بهداشتی در این بازدید‌ها مجموعه سد و نیروگاه دز را همراهی کنند.


منبع: خبرگزاری صداوسیما


طراحی و پیاده سازی: راد وب