آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
جمعه 13 خرداد 1401
کد خبر: 4808
تعداد بازدید: 45

پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد

nonhighslide
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشکری و صنایع دستی خوزستان سالگرد جانسوز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشکری و صنایع دستی خوزستان متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 14 خرداد ماه یادآور مصیبت عظیم و جانکاه ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه ) است. شخصیتی بزرگ که در پرتو اخلاص، ایمان به خدا و با الهام از نهضت پربار حسینی و با تکیه بر اتحاد و همدلی مردم و با مجاهدت‌ها و مبارزات خستگی‌ناپذیر توانست کاخ ظلم و ستم را فروریزد و پرچم باشکوه و عزتمند حق و حقیقت را در جهان برافراشته نماید.
مقام معظم رهبری نیز در فرازی از بیانات خود در خصوص معمار کبیر انقلاب می قرمایند: راه امام را باید ادامه داد. این را باید جدّى بگیریم؛ اگر ما امام را دوست داریم و راست میگوییم ‌- که راست هم میگوییم، هیچ کس نمیتواند شک کند که ملّت ایران صادق است در عشق به امام و محبّت به امام ‌حالا که صادق هستیم، اگر میخواهیم امام زنده بماند، باید راه امام را زنده نگه داریم؛ بُروبَرگرد ندارد. درس امام باید زنده بماند، هدفهاى او بایستى هدفهاى حقیقى و اصلى به حساب بیاید، حرکت ما باید به سمت آن هدفها باشد، هدف دیگرى از خودمان درست نکنیم. هدف امام را بایستى مشخّص کنیم، روشن کنیم... اگر امام به سمتى حرکت میکرد، ما بر سرمان بزنیم و گریه کنیم امّا از یک سمت دیگر راه را ادامه بدهیم، این محبّتْ صادقانه نیست، این محبّت نیست، این احترام به امام نیست، این وفادارى به امام نیست. وفا این است که ما در آن خط و به سمت همان هدف ‌-عیناً ‌- حرکت کنیم.
بدون تردید نقش امام راحل در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه  قیام 15 خرداد1342 که نقطه آغازی برای طوفان عظیم انقلاب اسلامی است،بی بدیل بوده است و میراثی غنی برای نسل های آینده است. اینجانب فرا رسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)  و سالروز قیام خونین15 خرداد را به عموم ملت بزرگ ایران به ویژه مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار استان خوزستان  تسلیت عرض نموده و امیدوارم بتوانیم با پاسداری و میراث داری از آرمانهای والای بنیان گذار جمهوری اسلامی و خون پاک شهیدان و تحت فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای  اعتلا و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش نماییم.

سیدحکمت اله موسوی
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشکری و صنایع دستی خوزستان

 


طراحی و پیاده سازی: راد وب