آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
یک شنبه 29 خرداد 1401
کد خبر: 4840
تعداد بازدید: 127

با دستور مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان

طرح محتوای موزه آبادان پیگیری می‌شود

nonhighslide
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در سفر به شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، وضعیت زیرساخت‌ها، ویژگی‌ها و ظرفیت‌های این دو شهرستان در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را بررسی کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده در ابتدای بازدید از ظرفیت‌های این دو شهرستان که 28 خردادماه 1401 با همراهی سیدمحمد سیدی مدیر توسعه گردشگری منطقه‌آزاد اروند، سیدشمس‌الدین نوربخش‌غفاری و سجاد پاک‌گهر رؤسای ادارات میراث‌فرهنگی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، کریم جنامی مسئول پایگاه حفاظت میراث‌فرهنگی آبادان و خرمشهر و تنی چند از فعالان حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری انجام شد، راهکارهای لازم برای تحقق اهداف در هر سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را ارایه کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در ادامه از موزه آبادان که به‌تازگی مرمت آن آغاز شده است بازدید و بر اهمیت طرح محتوای این موزه تأکید کرد و درخصوص پیگیری آن دستوراتی داد.

در ادامه، نشستی در محل اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آبادان باحضور مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و سایر افراد بازدیدکننده برگزار شد که طی آن، همه چالش‌ها و ظرفیت‌های دو شهرستان بررسی و تحلیل شد.
 
در این نشست، محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان اظهار کرد: «باتوجه به اهمیت و جایگاه ویژه شهرستان آبادان و همچنین امکانات و ظرفیت‌های موجود، توسعه گردشگری آن در اولویت برنامه‌های این اداره‌کل است که در این راستا، لزوم تعامل سایر سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط با توسعه گردشگری بسیار احساس می‌شود.»او با بیان این‌که برنامه‌ریزی، تحلیل طرح‌ها و انعقاد موافقت‌نامه‌های لازم با هدف تسریع روند انجام امورات و پیشگیری از هدررفت نیرو و انرژی بسیار حائز اهمیت است افزود: «توسعه بوم‌گردی با همکاری دهیاری‌ها و بخشداری و نیز تعامل با علاقه‌مندان این حوزه در روستاهای دارای ظرفیت، از مواردی است که باید به آن توجه شود.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، استفاده از نظرات و پیشنهادات نخبگان و فعالان حوزه‌های مربوطه را بسیار مهم خواند و افزود: «مدنظر قراردادن نظرات این افراد، در پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی‌های مربوط قطعاً یاری‌رسان خواهد بود.»

در ادامه بازدید میدانی از ظرفیت گردشگری رودخانه بهمنشیر و پس از آن رودخانه اروندرود و همچنین پایانه مسافربری اداره بندر و کشتیرانی و اسکله‌های آن انجام و طی آن شرایط موجود و پیشینه این ظرفیت‌ها بررسی شد.

بخش بعدی سفر مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان به منطقه‌آزاد اروند را بازدید از باغ‌موزه دفاع‌مقدس آبادان تشکیل داد که طی آن وضعیت مجموعه، ظرفیت‌ها، موانع و مشکلات آن به اطلاع مدیرکل میراث‌فرهنگی استان رسید.
 
مجموعه‌ موضیف‌های سنتی مینوشهر شامل موضیف سنتی "دیراوی" و "نورانی" نیز از دیگر ظرفیت‌‌های گردشگری بودند که محمدحسین ارسطوزاده از آن‌ها بازدید و در جریان وضعیت خدمات‌رسانی آن‌ها قرار گرفت.

در پایان این سفر نیم‌روزه، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، باحضور در محل حادثه متروپل آبادان، به خانواده‌های داغدار این حادثه، ادای احترام و تسلیت کرد.


طراحی و پیاده سازی: راد وب