آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
دوشنبه 27 آذر 1402
کد خبر: 5985
تعداد بازدید: 160

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان خبر داد:

آئین پاسداشت شهر جهانی کپوبافی در مجتمع فرهنگی‌سینمایی دزفول برگزار می‌شود

بنا بر اعلام مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، آئین پاسداشت "دزفول، شهرجهانی کپوبافی" در مجتمع فرهنگی‌سینمایی این شهر و باحضور مقامات وزارت میراث‌فرهنگی و مهمانان ویژه برگزار خواهد شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، روز گذشته محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان به همراه شکرالله قاسمی معاون صنایع‌دستی خود و همچنین سرپرست اداره میراث‌فرهنگی شهرستان دزفول از مجتمع فرهنگی‌سینمایی دزفول بازدید کردند که در انتهای این بازدید مقرر شد، این مجتمع محل برگزاری آئین جشن و پاسداشت شهرجهانی کپوبافی دزفول باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان طی این بازدید اظهار کرد: با نظر به این‌که در دهه آخر دی‌ماه، آئین پاسداشت ثبت دزفول به عنوان شهر جهانی کپوبافی برگزار خواهد شد، چندین مکان و سالن همایش در شهرستان دزفول را بازدید و ارزیابی کردیم که مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول باتوجه به شرایط و ویژگی‌های معماری زیبا و گنجایش آن برای حضور مهمانان مراسم و علاقمندان به صنایع‌دستی (کپوبافی) مورد تأیید واقع شد.

او با بیان این‌که گنجایش صندلی‌های محل برگزاری این مراسم در مجتمع فرهنگی سینمایی حدود ۴۱۰ عدد است افزود: طرح بنای مجتمع فرهنگی سینمایی، مفاهیم بنیادین دزفول در ایجاد فضا را منعکس می کند و از هندسه مالوف در ترکیب با مصالح بومی استفاده شده است.

ارسطوزاده اضافه کرد: این بنا از فناوری مدرن عصر نیز برگرفته شده است و در واقع ساختمانی با ویژگی‌های منطقه‌ای محسوب می‌شود که امکان درک جهانی دارد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب